Światowy Dzień Astmy 2015 – Nadszedł czas na… właściwą kontrolę astmy ciężkiej

Światowy Dzień Astmy 2015 – Nadszedł czas na… właściwą kontrolę astmy ciężkiej

Już jutro odbywa się Światowy Dzień Astmy – międzynarodowa inicjatywa promującą właściwe leczenie astmy. Zgodnie z wieloletnią tradycją także Polska uczestniczy w tym wydarzeniu kierując uwagę społeczną na problem zdrowotny i ekonomiczny jaki stanowi astma w dzisiejszym świecie.

Dlatego serdecznie zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 5 maja 2015 r., o godzinie 10:00 w Centrum Konferencyjnym Polskiej Agencji Prasowej (PAP), ul. Bracka 6/8 w Warszawie.

Spotkanie to dedykowane będzie astmie ciężkiej, jako najbardziej uciążliwej i obciążającej pacjentów formie astmy. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany raport socjologiczno-medyczny pn. „Astma ciężka”, autorstwa dr n. med. Izabeli Kupryś-Lipińskiej i dr Dominiki Łęckiej.

Praca poświęcona jest w całość sytuacji pacjentów z astmą ciężką i zwraca uwagę na fakt, że (…) niekontrolowana astma oskrzelowa to nie tylko choroba dróg oddechowych, (…) w tej grupie chorych często stwierdza się wielochorobowość, przy czym choroby współwystępujące mogą przyczyniać się do złej kontroli astmy (…).

W planowanym spotkaniu uczestnikami dyskusji będą:

  • Piotr Kuna, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
  • Dr Izabela Kupryś-Lipińska, autorka Raportu, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
  • Dr Dominika Łęcka, autorka Raportu
  • Pan Stanisław Skupień, pacjent chory na astmę ciężką, reprezentant organizacji „Odzyskać Oddech”
  • Dr Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POChP

oraz zaproszeni goście i dziennikarze.

Notatka prasowa (PDF)

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

X